A kötelező biztosítás
minden üzembentartó számára kötelező, aki a gépjárművével a közúti közlekedésben részt kíván venni. A szerződés megkötését azonnal el kell végezni, ahogy az adásvételi szerződés aláírásra került. A szerződés megkötése nélkül el sem lehet indulni. A szerződést ma már rengeteg módon meg lehet kötni. Rengeteg olyan lehetőség is van, amikor a biztosító illetve a biztosító képviselője egyáltalán nincs a helyszínen, így az előre esedékes díjat sem tudja átvenni. Az online csatornákon keresztül megkötött szerződések is ilyen eseteket generálnak. Éppen ezért, hogy egyenlő feltételek legyenek a biztosítási piacon a biztosítók alkalmazzák a kötelező biztosítás türelmi idő bevezetését.


A kötelező biztosítás türelmi idő a szerződés megkötésétől számított 45 nap. Ez régebben 60 nap volt, de napjainkban már csak az említett 45 napig áll kockázatban a választott biztosító. Ez annyit jelent, hogy a szerződés megkötésétől kezdve az esetlegesen bekövetkező károkért a biztosító vállalja a kockázatviselést, még úgy is, hogy a biztosítási díj később kerül befizetésre. A biztosítás díja az esetek túlnyomó részében egy évre szól. Az éves díj elvileg előre illeti meg a biztosítót, de lehet fizetni negyedéves, vagy féléves részletekben is. A díj megfizetésére választható a postai csekk, az átutalás, és a banki díjlehívás is.

Rendkívül fontos
, hogy a kötelező biztosítás türelmi idő alatt a díj befizetésre kerüljön. Ellenkező esetben a biztosító felmondja a szerződést, mely egy sor kellemetlenséggel jár. A szerződés újrakötésére csak az előzőleg választott biztosítónál lesz lehetősége, és az adás vétel napjától az újrakötés napjáig fedezetlenségi díj megfizetésére lesz kötelezve. A fedezetlenségi díj többszöröse a normál biztosítási díjnak. Így azok, akik a kötelező biztosítás türelmi idő alatt nem teljesítik a fizetési kötelezettségüket nagyon súlyos anyagi kárt szenvednek. Itt érdemes megjegyezni, hogy a biztosítási díj befizetése minden esetben az ügyfél feladata, még abban az esetben is amikor a biztosító társaság nem küld időben csekket vagy díjbekérőt. Tehát, amennyiben kötelező biztosítás türelmi idő alatt nem érkezik csekk, illetve díjbekérő, azt haladéktalanul jelezze az üzletkötőjének vagy a választott biztosítójának. Végső esetben kérjen számlaszámot és utalja el a díjat.

Kérdezni szeretne? Itt megteheti.
.
Copyright © Minden jog fenntartva 2007-2024 - Proviti.hu
.