Nem jár adókedvezmény az életbiztosításokhoz: A piacról az elmúlt évben több mint 100 ezer szerződés tűnt el. Ez köszönhető egyrészt annak, hogy ma már az életbiztosítások után nem lehet adókedvezményt érvényesíteni, mellyel utoljára 3 éve lehetett élni. Emellett a kamatadó-szabályozásban is kizártnak számítanak, mivel az életbiztosításoknál 10 évig kell fenntartani a szerződést a kamatadó-mentes kifizetéshez, míg egy egyszerű betéti konstrukcióban ez csak 5 év. Másrészt a házalóügynök kultúrából származó berögzült tévhitek és előítéletek hatásának.

 

A lakosság az elmúlt években szembesült azzal a ténnyel, hogy váratlan anyagi körülmények bármikor bekövetkezhetnek, ezért a hiteltörlesztés végett megpróbálta növelni megtakarításait és csökkenteni fogyasztását. Szükség lenne arra, hogy a lakosság ráébredjen a hosszú távú öngondoskodás létrehozására. Ehhez viszont elengedhetetlen az adótörvények változása, a tekintetben, hogy például az alacsonyabb jövedelműek csoportjába tartozóknak lehetőségük legyen adókedvezményt igénybe venni, hiszen ők a leginkább kiszolgáltatottak, nekik számítana a legtöbbet ez a lehetőség. Ugyanakkor az állam feladata szintén, hogy ilyen fajta kedvezménnyel ösztönözze a hosszú távú megtakarításokat.


Elképzelhető, hogy a piacon a korábbi feltételek mellett ma több életbiztosítás szerződést kötnének az emberek. Az adókedvezmény az értékesítési szituációban is jelentős tényező volt, tehát ennek hiányában ma már az életbiztosítások értékesítése nehezebbé vált, viszont felértékelődtek ezáltal olyan előnyök, mint például minőségi ügyfélkiszolgálás, költséghatékonyság. A kulcsszó mégsem az adókedvezmény érvényesítése, hanem a felelős öngondoskodás megteremtése, hogy az életbiztosítások a piacon népszerűek maradjanak az adókedvezmény megvonása ellenére.

Kérdezni szeretne? Itt megteheti.
.
Copyright © Minden jog fenntartva 2007-2024 - Proviti.hu
.