Fontos szempontok nyaralóbiztosítás kötésekor - Jellemző, hogy a nyaralóingatlanok a lakóhelytől és a forgalmas városközpontoktól távol épülnek, hiszen az a cél, hogy ezekben az ingatlanokban pihenni, üdülni lehessen. Ráadásul nyaralóinkat általában hétvégeken látogatjuk, így ezek az ingatlanok nagyobb veszélynek vannak kitéve, hiszen hosszútávon őrizetlenül állnak.


Tipp: Lakásbiztosítás kalkulátor

Több alkalommal fordul elő a nyaralókba való betörés, lopás, ezen kívül csak hosszabb idő után észlelhető az esetleges kár felfedezése, ezért érdemes mindenképpen biztosítást kötni. A nem állandó tartózkodás miatt a biztosítók többnyire 50-100 százalékos felárat számítanak fel lakatlanság címén. A legtöbb ügyfél igyekszik ezt kikerülni és szerződéskötéskor úgy nyilatkozik, hogy valaki szinte folyamatosan ott tartózkodik, barátok, rokonok látogatják a nyaralót. De ezt a tényt a biztosítók ellenőrizni tudják, és képesek elejét venni a visszaélésnek. Könnyű az ellenőrzés, hisz elég megvizsgálni a víz-, vagy villanyfogyasztást, ez azonnal megmutatja, mekkora energiafogyasztás látható, melyből egyenesen lehet következtetni az ott-tartózkodásra. Tehát nem éri meg a biztosítás ezen részén spórolni, mert sokkal több kellemetlenség érhet minket.

Igen fontos szempontok nyaralóbiztosítás kötésekor a lakatlanság témaköre és az is, milyen arányban érdemes magát az ingatlant és a benne lévő értékeket biztosítani. Például a különböző eszközöket, szerszámokat, kerti bútorokat csak akkor van értelme fedezet alá vonni, ha teljesíteni tudjuk a biztosító által elvárt tárolást. Egy lakóingatlan esetében jóval tetemesebb része lehet a biztosításnak az ingóságok védelme, mivel ha a néha látogatott nyaralóban bármilyen elemi kár keletkezik, azt csak az esemény után jóval később fogjuk észrevenni, addigra lehet, hogy a kár sokkal többszörösére rúg. Egy beázás során először esetleg csak a falak károsodnak, de hetekkel, hónapokkal később az ingatlan általános állapota is sokat romolhat. Ezért mindenképpen olyan szerződést érdemes kötni, mely azt a kárösszeget is fedezni képes, amely a szezonon kívüli időszakokban történhet többek között az előre nem látható időjárás okozta károkból. A más károk ellen – betörés, rongálás – a lehetőségekhez képest védekezni kell például biztonsági ráccsal, esetleg riasztó felszerelésével távfelügyelethez bekötve, attól függően mit vár el a biztosítótársaság.

Alaposan meg kell fontolni a nyaralóbiztosítás tartalmát, nehogy saját csapdánkba essünk. Ha sokalljuk a számított díjat és inkább nem kötünk nyaralóbiztosítást, jóval nagyobb kár érhet bennünket egy káresemény következtében. A legjobb megoldás, ha előre számolunk, megszabjuk mekkora összeget tudunk a biztosításra fordítani és ennek megfelelő konstrukciót választani, lehetőség szerint a legszélesebb körű fedezettel. Semmiképp nem szabad kihagyni az elemi károk elleni védelmet, a tűz- és vízkár tekintetében is feltétlenül biztosítani kell a nyaralót. A betörés ellen ha mód van rá, megfelelő biztonságot adó nyílászárót kell választani és teljesíteni a biztosító által támasztott védelmi követelményeket. Ha tudjuk azt, hogy nyaralónkban gyakran fordulnak meg vendégek, érdemes olyan biztosítást kötni, mely az ott tartózkodók balesete esetén is nyújt fedezetet. Azt persze tudomásul kell venni, hogy értéktárgyainkat őrizni kell, hiszen nincs olyan biztosítás, mely gondatlanságból a kertben felejtett szerszámok, vagy személyes értéktárgyak eltűnése esetén fizetne. Ezek az igazán fontos szempontok nyaralóbiztosítás kötésekor, és ha ezeket szem előtt tartjuk, legalább némi anyagi kárpótlással számolhatunk, ha baj történik.

Kérdezni szeretne? Itt megteheti.
.
Copyright © Minden jog fenntartva 2007-2024 - Proviti.hu
.