Minden amit a kockázati életbiztosításról tudni érdemes

Az alábbiakban a kockázati életbiztosításról, előnyéről, fontosságáról, módozatairól, díjairól próbálunk rövid leírást adni Önöknek! Fontos, hogyha valakinek hitele van, akkor gondoskodjon családjáról, gyermekeiről egy kockázati életbiztosítással, hiszen ha bármilyen tragédia (haláleset, rokkantság) történik a hitelfelvevővel, akkor nem először fordulna elő az, hogy családtagjai képtelenek lennének fizetni továbbra is banki törlesztőrészletüket.


Kérjen árajánlatot online - Életbiztosítás kalkulátor


Sokan nem tudják, milyen összegű biztosítást érdemes kötni. Minimum 10 milliós biztosítási összegben kellene gondolkodni, ami áll (halál esetén) a családfenntartó 3-4 évi fizetésének összegéből,temetési költségből, örökösödési költségből, illetve a fennálló lakáshitel értékéből.

Mint minden életbiztosítás, a kockázati életbiztosítás is többféle kiegészítő módozatokból tevődhet össze az alap biztosításon felül ( balesetből, betegségből eredő halál).Szabadon választható, kiegészítő módozatok lehetnek:

•    baleseti eredetű megrokkanás
•    betegség miatti megrokkanás
•    műtéti térítés
•    napi térítés a kórházi ápolás ideje alatt
•    táppénz kiegészítés
•    égés miatti térítés
•    rettegett betegségek > agyvérzés, infarktus, rák stb.

A kockázati életbiztosítás havi fizetendő díja függ a következő tényezőktől:

•    biztosított neme
•    biztosított kora
•    biztosított egészségi állapota (túlsúlyosság, dohányzás)
•    munkájának veszélyessége (pl. építőipar stb.)
•    biztosítás futamideje


Az, hogy mennyibe kerül Önnek ez a biztosítási módozat, erre a kérdésére a kockázati életbiztosítás kalkulátor ad pontos választ!

Kockázati életbiztosítás kalkulátor és kötés online

Kockázati életbiztosítás: Majdnem minden ember rendelkezik lakásbiztosítással, mellyel károk esetén védik a vagyontárgyaikat, de a legtöbb emberben fel sem merül az a tény, hogy nem csak a megtermelt, kigazdálkodott vagyontárgyakat kell biztosítani, hanem magát az embert is aki az előteremtéshez nagyban hozzájárul. Míg csaknem minden 500-ik lakás válik tűz, vagy árvíz sújtotta kárrá, addig csak a férfiak egyharmada éri el a nyugdíjas kort, és minden huszadik ember valamilyen balesetben veszti életét.

Mikor érdemes kockázati életbiztosítás szerződést kötni?

Erre azt kell, hogy válaszoljam minden esetbe. Gondolja át mi történne, ha az ön családja abban a helyzetben találná magát, hogy nincs többé családfő! Még belegondolni is rossz, arról nem is beszélve, ha még kiskorú gyermekek is vannak a családban és a házon több milliós hitel. Egy igazi rémálom.

Mekkora értékben kössük a biztosítást?

Természetesen mindenkinek magának kell eldöntenie mekkora összeget tud vállalni. De egy jó tanácsot fogadjanak meg! Ha halál esetére szeretnének biztosítást kötni, akkor a biztosítási összeg nem legyen kevesebb a családfő 3-4 évi jövedelménél, valamint a temetési és örökösödési költség összegénél és jó ha a lakáshitelt is beleszámoljuk. Tehát 10 millió alatt, ha mindent összevetünk nem érdemes ilyen fajta biztosítást kötni. Nem túl jó konstrukciónak tarjuk a lakásbiztosításokkal egybekötött életbiztosításokat, mert azok nem érnek fel egy sima életbiztosítással.

Kiegészítő módozatokat kell-e kötni, valamint érdemes-e?

Igen érdemes! A legtöbb fajta életbiztosítás rendelkezik kiegészítő módozatokkal. Ilyen módozatok például a rokkantsági, baleset során bekövetkezett rokkanás, kórházi ápolás ideje alatti napi költség, égés okozta sérülések, súlyosabb betegségek, mint például rák, infarktus, agyvérzés stb… Ezeknek a módozatok számos lehetőséget nyújtanak, mindezeknek csak a pénztárcánk ellenállása mondhat nemet. Még egy jó tanács! Életbiztosítást anélkül nem érdemes kötni, ha halál esetére, valamint baleseti rokkanásra nem vonatkozik. Akkor tulajdonképpen nincs is jelentősége a biztosításnak.

A havi díj mitől függ?

Természetesen a biztosított nemétől, korától, egészségi állapotától, munkájának veszélyességétől és a sporttevékenységének veszélyességétől. Többen próbálkoztak már, hogy egy veszélytelenebb munkakört írtak be, ezzel semmi gond nincs egészen addig amíg baj nem történik és kifizetésre nem kerül a sor, mert akkor komoly bajok is származhatnak a kifizetésnél. Természetesen függ a havi díj a futamidőtől is. Ha egy átlagos embert veszünk számításba, aki nem dohányzik, nem túlsúlyos, átlagos veszélyességű munkakörben dolgozik és életkora 25 év körül van, a biztosítás futamideje 20 év, melyben 10 milliós haláleseti és 10 milliós baleseti rokkantsági térítést is beleszámolunk, akkor havonta a biztosítás összege nem több mint 3.750,- Ft.

Ugyan ilyen feltételekkel egy 35 éves korú férfival számolva 5.510,- Ft, 45 éves férfinél 10.350.- Ft, nőknél ezekkel a feltételekkel a havi  díj kevesebb. Úgy véljük havonta ennyi kiadást megéri beleszámolnunk a családi kasszába azért, hogy váratlan helyzetek bekövetkezésekor is nyugodt szívvel dőljünk le a megszokott ágyunkba. Amennyiben kérdése van hívjon bátran, hisz mi azért vagyunk, hogy segítsünk!

Kérdezni szeretne? Itt megteheti.
.
Copyright © Minden jog fenntartva 2007-2024 - Proviti.hu
.