A soha nem látott alacsony kötelező biztosítási díjak miatt egyre elterjedtebb az autósok körében az éves díjfizetés. Ha az egész évet egyben előre kifizeti valaki, akkor ez legalább 5-10 százalék megtakarítás jelenthet. A biztosítók is jól járnak, hiszen egész évben sokkal kevesebb adminisztrációs munkája van az éves díjat fizető ügyféllel és nem utolsó sorban előre befolyik az egész éves díj összege. A kérdés csak az, hogy a biztosítók elég széles körben tájékoztatják-e ügyfeleiket, hogy a kötelező biztosítás éves fizetésnél olcsóbb?


A szerződő gépjármű tulajdonosnak
egyrészt le van a gondja az egyösszegű fizetéssel, valamint igénybe veheti az előre kötéssel járó díjkedvezményt, de ezen felül még meg van az a haszna is, hogy nem kell attól tartani, véletlen nem fizetés esetén kötelező biztosítás nélkül marad az autó. Így biztosan elkerülhető, hogy fedezetlenségi díjat kelljen fizetni.

Még többet
lehet megtakarítani akkor, ha az éves díj megfizetése banki lehívással vagy átutalással történik, mivel ezért a biztosítók még további kedvezményeket ajánlanak fel. Sokan felteszik a kérdést, hogy a kötelező biztosítás éves fizetésnél olcsóbb? De e mellett felmerül az a kérdés is, mi történik éves előre fizetés esetén, ha menet közben az ügyfél megszünteti a szerződést mert a gépjárművet eladja, üzembentartó váltás történik, vagy kivonásra kerül a forgalomból. Amennyiben a szerződés megszüntetésének okát az autós igazolni tudja, természetesen az fennmaradó díj időarányos részét a biztosító visszafizeti.

Kérdezni szeretne? Itt megteheti.
.
Copyright © Minden jog fenntartva 2007-2024 - Proviti.hu
.